PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Delite | 

Isidora's story

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

Ženski Broj poruka : 118345
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 26

PočaljiNaslov: Isidora's story   Sre Sep 18, 2013 8:35 pm

Isidora i Miley, njena najbolja drugarica, spremale su se za najbolju zurku ikada. Njihova najbolja drugarica Konstantina slavila je punoletstvo i zbog toga su se dogovorile da moraju da se skockaju najbolje sto umeju, kako bi svima pokazale da Konstantina ima najlepse i najzgodnije drugarice. Zurka je bila zakazana za 22h u jednoj od najboljih i najposecenijih diskoteka u gradu, "Libero", u koju njih tri cesto svracaju. Isidora je obukla prelepu roze haljinicu, koja joj je isla uz telo i naglasavala je njenu savrsenu figuru. Njene divne crvene lokne padale su joj niz ledja, koje su cinile da ona i bez sminke izgleda savrseno. Miley je obukla dugu crnu haljinu, koja je naglasavala njenu vitku figuru i koja joj je prekrivala celo telo. Kada su vec bile spremne za polazak, Isidora je uzviknula:
- O moj Boze, vec je 20 do 10. Zakasnicemo!
Miley se samo nasmesila i rekla:
- Ne brini, sticicemo na vreme, nemoj da panicis.
- Jesi li pozvala taksi? - upitala je Isidora.
- Jesam, pre pola sata, samo sto nije stigao. Cim je to rekla, cule su kako neko svira i pomislile su da je taksi stigao. I bile su u pravu.
- Kako izgledam? - pitala je Isidora.
- Prelepa si draga. Cak bi ti i slavljenica pozavidela. A sad idemo da se provedemo kao nikada u zivotu - odgovorila je Miley i poslednji put se pogledala u ogledalo, kako bi se uverila da izgleda savrseno.
Isidora se slozila sa tim i rekla:
- Da, naravno, idemo.
Stigle su na mesto odrzavanja zurke u 3 minuta do 10. Na vratima ih je sa osmehom docekala Konstantina i rekla da su stigle bas na vreme.
- Prelepe ste drage moje.
- I ti takodje - rekla je Miley.
Cestitale su joj rodjendan, urucile poklon i pozelele da joj ovaj provod bude nezaboravan i da naravno upozna nekog slatkog tipa.  Konstantina se zahvalila, prihvatila to sa velikim odusevljenjem i odgovorila kako bi to volela najvise na svetu, jer joj u poslednje vreme ne cvetaju ruze u ljubavi. Isidora i Miley su konstatovale  da ni one takodje nemaju srece u ljubavi i da se nadaju da ce na ovoj zurci konacno uponzati onog pravog.
- Ma nacice se valjda neko i za nas - rekla je slavljenica sa osmehom.
U tom trenutku je u diskoteku usao najsavrseniji decko na svetu, imao je sve ono sto bi svaka devojka pozelela. Lep, zgodan, sarmantan, crnokos, sa lepim plavim ocima i prelepim osmehom. Sve to nije promaklo nijednoj od njih, a narocito Isidori, koja je odmah bacila oko na njega i rekla devojkama kako oseca da je on onaj pravi za nju. Cinilo se da ni on nije bio ravnodusan prema njoj. Prvo je prisao slavljenici, cestitao joj rodjendan i poklonio joj veliki buket cveca. Potom se okrenuo prema Isidori i Miley i predstavio im se.
- Ja sam Filip.
- Ja sam Miley, a ovo je Isidora. Drago nam je.
- Meni takodje - rekao je Filip.
Onda se okrenuo prema Isidori, nasmesio se i pitao da li je za ples, sto je ona sa odusevljenjem prihvatila. Ona je krajickom oka pogledala svoje drugarice, koje su se tiho nasmesile i rekle:
- To je onaj pravi, mora biti tvoj.
Isidora je samo tiho rekla:
- Hvala vam devojke.
Potom se okrenula i otisla za njim. On je zatim pruzio ruku prema njoj i poceli su igrati kao da se znaju citavu vecnost. Igrali su pripijeni jedno uz drugo i pritom se zaljubljeno gledali. A onda se desilo nesto sto ona ni u najludjem snu nije sanjala. Poljubio ju je najlepsi decko u gradu, decko za kojim su ludele mnoge devojke. Isidori se taj trenutak cinio najlepsim i nije zelela da se zavrsi. Ostali su zagrljeni jos dugo i nisu primetili kako je vreme brzo proletelo i da je doslo vreme da se krene kuci.
- Kada cu te ponovo videti? - pitao je Filip, nadajuci se da i ona zeli isto.
- Mozemo nekad izaci na pice, u bioskop ili nesto slicno. Sta mislis o tome?
- Moze, naravno. Jedva cekam - odgovorio je Filip.
Potom su razmenili brojeve telefona i razisli se.
Isidora je zatim krenula da trazi Miley, na koju je potpuno zaboravila i za koju se nadala da se isto tako provela kao i ona i da je nasla svoju srodnu dusu. I bila je u pravu. Ugledala je na drugom kraju diskoteke kako joj mase da joj pridje.  Kad su se nasle jedna pored druge, nisu mogle da dodju do reci od odusevljenja.
- Jao Isi, imam puno toga da ti pricam - rekla je skoro vristecim glasom Miley.
- I ja tebi isto - rekla je presrecna Isidora.
Zatim su se taksijem uputile svaka svojoj kuci.

Issy, iskreno se nadam da ce ti se prica svideti.

Napomena: ovde je komentarisanje zabranjeno. Pricu mozete komentarisati OVDE

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Isidora's story   Uto Sep 24, 2013 10:23 pm

Isidorin decko Filip, bio je veoma popularan i omiljen u njihovoj skoli, posebno kod devojaka. Bio je lep, zgodan, sarmantan. Sve devojke su se lepile za njega, ali jedna je posebno bila zagrejana za njega, Megan, koja nije prezala ni od cega i sve bi uradila samo da Filip bude njen. Bila je luda i otkacena, a moze se priznati i veoma lepa i zgodna. Mada joj to nije pomoglo da bude voljena u skoli, jer je bila zla i pokvarena po prirodi. Njoj naravno nije
smetalo to sto Filip ima devojku, vec je na razne nacine pokusavala da ih razdvoji. Filip joj nije pridavao previse paznje, jer je znao kakva je.
Jednog dana na skolskom stepenistu, Megan je srela Isidoru.
- Slusaj ti. Da te nisam vise videla pored Filipa. On je samo moj, jesi li me razumela? - rekla je pretecim glasom.
- Ha-ha-ha. Bas sam se uplasila. Zao mi je sto cu morati da te razocaram, ali Filip i ja smo zajedno. A ti crkni - rekla je Isidora sa podsmehom.
- To uopste nije prepreka, znas. Ucinicu sve sto je u mojoj moci samo da vas razdvojim i da Filip bude moj. Budi sigurna u to.
- Zao mi je, ali Filip voli samo mene i necemo dozvoliti da nam neko kao ti pokvari vezu - rekla je Isidora odlucno.
- Budi sigurna da ja necu sedeti skrstenih ruku - rekla je i prekrstila ruke.
U tom su naisle Konstantina i Miley, Isidorine drugarice, koje je interesovalo o cemu se tu radi.
- Sta hoce ova Isi? - pitala je Konstantina.
- Ma pusti je, posvadjala se s mozgom, pa sad ne zna sta ce. Trazi da ostavim Filipa.
- Mala, pazi malo sta pricas, znas - rekla je Megan, unoseci joj se u lice.
- Ej polako devojko. Sta si ti umislila ko si? Ti mislis ako si lepa i sexy, da ce ti svi padati pod nogama, jeli tako? - pitala je Miley besno.
- Ja samo hocu da Filipa ostavi na miru. Ima mnogo lepih i zgodnih momaka, a ona se uhvatila bas za njega. On je moj, ja sam prva bacila oko na njega.
- Ma sta nam naprica, bogati. Ne bismo to znale da nam ti nisi rekla - rekla je Miley.
- Ostavi ga na miru, inace...
- Inace? - pitala je Isidora.
- Inace ces zazaliti. Ne salim se - rekla je Megan pretecim glasom.
- Ma kome ti pretis glupaco? Ne priblizavaj se Filipu, inace te nece biti. Jel' ti jasno? - rekla je Isidora besno.
- Ma sta mi naprica, sva se tresem. Evo nocas ne mogu da spavam od straha - rekla je Megan ironicno.
- Ja sam te upozorila, a ti vidi. Nemoj posle da kazes "nisam znala" - rekla je Isidora.
Onda su Isidora, Miley i Konstantina izasle iz skole,a Megan je krenula za njima dozivajuci i vredjajuci ih.
Sve to je posmatrao Filip, koji je bio na skolskom dvoristu, igrajuci kosarku. Prisao im je u zelji da sazna sta se to izmedju njih desava.
- O cemu se ovde radi? - upitao je Isidoru.
- Ova ovde fufa mi preti da te ostavim, inace cu zazaliti - rekla je Isidora.
- Koji je tvoj problem, a? - pitao je Filip Megan, besno je uhvativsi za ruku.
- Ma one ne znaju sta pricaju. Lazu, kunem se.
- Ha-ha-ha, ti si prolupala devojko - rekla je Miley, smejuci joj se u facu.
- Nije istina, veruj mi - rekla je Megan, skoro placuci.
- Da verujem tebi, a ne svojoj devojci. Ti si skrenula s pameti. Zrela si za psihijatra. Idi leci svoje komplekse negde drugo, a nas ostavi na miru - rekao je Filip besno.
- Ma svi ste vi ludi. Nosite se u pm - rekla je i otisla.
- Au brate, koja ludaca. Ne zelim ocima vise da je vidim. Ne moze da prihvati da sam s tobom, a ne s njom, pa na razne nacine pokusava da nas razdvoji - rekao je Filip, a onda poljubio Isidoru i rekao: - Volim te mala.
- I ja tebe ljubavi - rekla je Isidora uzvrativsi poljubac.
Videvsi vec da su ovde suvisne, i da njih dvoje zele da budu malo sami, Konstantina i Miley su rekle kako imaju neka posla.
- Idemo mi, imamo nesto da obavimo - rekla je Konstantina. - Vidmo se sutra, cao.
- Caos - rekla je Isidora, masuci im.

Nazad na vrh Ići dole
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Isidora's story   Pon Sep 30, 2013 2:03 pm

Isidora, Konstantina i Miley su sedele u svom omiljenom kaficu i pile kafu, kada je naisao Filip noseci nesto u ruci. Mlatarao je tim Isidori ispred nosa, koja ga je zbunjeno pitala:
- Sta je to?
- Cetiri karte za Rihannin vecerasnji koncert - rekao je, cereci se.
- Vau, kako je to divno od tebe. Hvala ti ljubavi - rekla je Isidora odusevljeno.
- Pa sta kazete, idemo li svi zajedno? - pogledao je u Konstantinu i Miley, cekajuci da vidi sta ce one reci.
- Naravno da idemo. Ko ne bi zeleo da ode na Rihannin koncert. Hvala ti Filipe - rekla je Miley.
- Nema na cemu Miley, i drugi put. Koncert je u osam sati. Dolazim po vas pola sata ranije. Dogovoreno? - pogledao je u sve tri.
- Dogovoreno - odgovorila je Isidora.
- Idem ja sad, treba da se vidim sa drugovima. Vidimo se veceras - rekao je, poljubio Isidoru, a zatim otisao.
- Aaaaaaaa - zavristala je Konstantina. Jedva cekam, bice ludooo.
- I jaaaa - rekle su Isidora i Miley.
- Sta da obucem? - razmisljala je Isidora naglas.
- Pa mozes one uske crne farmerke i onu lepu belu majicu sa printom - rekla je Konstantina.
- Mislis da bi mi to lepo stajalo?
- Apsolutno.
- Vazi, obucicu to. Idemo kod mene da se spremimo?
- Okej - rekla je Miley. - Sada je tacno 3, dolazimo kod tebe za dva sata. Moze?
- Moze - slozila se Isidora.
Tacno u 5, kao sto su i rekle, Konstantina i Miley dosle su kod Isidore, kako bi se spremile za najludji koncert ikada. Isidora je obukla crne farmerke i belu majicu sa printom, bas kao sto joj je Konstantina predlozila, a obula je prelepe crne stikle. Konstantina je obukla bele farmerke i pink tuniku, a obula sandale. Miley je obukla prelepu pink haljinicu i obula je bele stikle, koje su se slagale sa nakitom koji je stavila. Bilo je 7 i 20 i one su bile spremne za polazak. Tacno u pola 8 Filip je dosao po njih. Izasle su ispred zgrade i prisle Filipovim kolima.
- Prelepe ste devojke. Ne zna se koja je lepsa - bio je zadivljen Filip.
- Jao, bas ti hvala Filipe na komplimentu - zahvalila se Miley. - Vidim, i ti si se bas super sredio.
- Hvala, morao sam za ovakvu priliku - rekao je. - Hocemo li da krenemo?
- Hajdemo - rekla je Isidora.
Stigli su i Kombank Arenu tacno u osam sati, ali koncert nije poceo na vreme, jer je Rihanna kasnila. Fanovi su je cekali punih 45 minuta, a onda se pojavila na sceni u 15 minuta do 9. Na sebi je imala zlatno-zuti korset, a na nogama srebrnasto-bele stikle. Najpre je otpevala svoj stari hit "Umbrella", a zatim i "Disturbia". Publika je pevala zajedno sa njom, praveci ovu atmosferu jos ludjom. Bili su odusevljeni koncertom, sto se naravno i ocekivalo od dive kao sto je Rihanna. Zatim su jedan za drugim sledili hitovi: "Run This Town", "Pon De Replay", "Diamonds", "Who's That Chick", "Princess of China", "Farewell", "Hate That I Love You", "Shut Up And Drive", "Where The Club Is". Publika je nakon ovih hitova bila u potpunom delirijumu... Rihanna se za vreme koncerta koncerta nekoliko puta presvukla, sto publici uopste nije smetalo. Zatim je otpevala hitove: "Stay", "Where Have You Been", "Te Amo", "Take A Bow", "Rehab", "Love The Way You Lie"... Za kraj je ostavila mozda i svoj najveci hit - "Unfaithful". Kada je otpevala, publika je trazila da je ponovo otpeva, sto je ona sa zadovoljstvom uradila. Na kraju je publici na srpskom rekla:
- Volim vas. Volim Srbiju.
Fanovi su sa odusevljenjem aplaudirali, a onda su se rastuzili, jer je koncertu bio kraj. I pored toga sto je koncert bio zavrsen, Filip, Isidora, Konstantina i Miley bili su zadovoljni. Proveli su se fantasticno, kao nikada pre.
- Juhuu bilo je neverovatno. Bas sam se sjajno provela - vikala je Isidora, koja od buke i dreke nije mogla normalno da govori.
- Daaaa... bilo je fantasticno. Neprevazidjen koncert. Definitivno najbolji na kom sam bila - vikala je sada Miley, kako bi ostali mogli da je cuju.
- Jao kad ovo ispricam mojim drugovima, bice im zao sto nisu dosli sa nama.
- Ma ko njih sisa. Vazno da smo se mi divno proveli. Jos mi se u glavi vrte neki stihovi - oglasila se i Konstantina.
- Hajdemo odavde, ne cujem nista - viknula je Isidora.
- Idemo, ni ja nista ne cujem. Zuji mi u usima - vikao je Filip, pokazujuci na jedno uho.
- Gde cemo sad ljudi? - pitala je Miley, koja je i dalje bila pod utiskom.
- Kako gde? Pa idemo svojim kucama - rekao je Filip, koji konacno vise nije morao da vice, jer su izasli napolje iz Kombank Arene. - Hocete li da vas odbacim do kuce?
- Da, molile bismo te, ako ti nije tesko - rekle su sve tri uglas, a zatim su usli u auto i krenuli.

Nazad na vrh Ići dole
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Isidora's story   Pon Okt 07, 2013 9:19 am

Isidora, Konstantina i Miley su sopingovale u jednoj radnji, kada se ispred njih stvorila Selena Gomez, Mileyna bivsa najbolja drugarica, s kojom se inace rastala na ruzan nacin. Videvsi je, sve tri su zakolutale ocima i progundjale nesto sebi u bradu.
- Opa, koga ja to vidim. Moju bivsu najbolju drugaricu i njene glupe drugarice - rekla je Selena zlobno.
- Ma koga ti vredjas glupaco jedna - viknula je Miley. - Odmah da si se vratila odakle si dosla, smesta. Jel' ti jasno?
- Ma sve trcim - rekla je zlobno se osmehujuci.
- Sta hoces od nas, da te cujem? - pitala je Miley besno.
- Hocu da vas malo posavetujem u vezi mode, jer vidim da nemate ukusa.
- Ti da nas savetujes. Imamo milion puta bolji ukus od tebe.
- Ha-ha-ha.
- Sklanjaj mi se s ociju da te ne razbijem.
- A sta ako necu? Sta mi mozes, jadnice glupa?
- Mogu da te posaljem u urgentni, eto to mogu. A vrlo rado bih ti preporucila jednog dobrog psihijatra, da ides da se lecis, jer je ocigledno da nisi u dobrim odnosima sa mozgom.
Selena kao da nije cula to sto joj je Miley rekla, pa se okomila na Isidoru i Konstantinu.
- A vi mutavice, zasto cutite?
- Zato sto ne zelimo da se raspravljamo s nekim ko nema ni gram mozga - rekla je Isidora. - Hajdemo, ne zelim da nas vide s ovom kravom.
- Videcete vi jos ko je Selena - rekla je pretecim glasom.
- Idemo - rekle su Konstantina i Miley.
- Gde bas da naletimo na ovu curku, majko mila - pozalila se Konstantina. - Od svih radnji u gradu, ona je dosla bas ovde, da nas uznemirava.
- A zbog cega ste se vas dve zapravo posvadjale? - pitala je Isidora. - Nikad nam nisi pricala o tome.
- Zato sto i ne volim da pricam o tome.
- Pa hajde, reci nam, hocemo da znamo - molila je Konstantina.
- Ma zbog mog tadadnjeg decka. Spavala je s njim.
- Boze, kakva fuksa. I jos ima obraza da se pojavljuje pred tobom - rekla je Isidora ljutito.
- Ma razbicu je kad je vidim sledeci put - rekla je Konstantina pretecim glasom.
- Ma pustite je devojke, nije ona vredna toga. Samo je ignorisite kad je vidite, okej?
- Okej - rekle su Isidora i Konstantina.
Sutradan, kad je Isidora dosla u skolu, cula je da drugi ucenici pricaju kako je Miley spavala sa Filipom. Isidora nije mogla da veruje u to sto cuje, pa se odmah zaputila u ucionicu, kako bi trazila objasnjenje od Miley.
- Miley, reci mi molim te da to nije istina - rekla je Isidora, skoro placuci.
- Nije, kunem ti se da nije istina. Sigurna sam da je to ona kucka izmislila.
- Ali, zasto bi to uradila?
- Jer je ljubomorna na nase prijateljstvo, pa sad hoce da nas posvadja. Sigurna sam u to - rekla je Miley.
- Ne slusaj sta pricaju Isi, pusti ih. Dosadice im, pa ce prestati - rekla je Konstantina smireno.
- Sta li ce Filip reci na to? Sigurno je do sad vec cuo - rekla je Isidora zabrinuto.
- Ne brini, sigurno se nece obazirati na to - rekla je Konstantina, teseci je.
- Pitam se sta li ce sad ponovo da smisli, ne bi li nas posvadjala? - rekla je Miley.
- Sta god da izmisli, nece nas posvadjati, jel' tako? - rekla je Konstantina, smeseci se.
- Tako je - rekle su Isidora i Miley.
Miley je bila u pravu. Selena nece stati dok ih ne posvadja. Prosirila je trac po skoli kako je Konstantina zatrudnela sa Mileynim deckom, pa je onda abortirala. Takodje, i kako je Isidora za Konstantinu rekla da je bludnica i fuksa i da je spavala sa svim momcima iz skole. No, to joj nije bilo dovoljno, pa je pricala kako se Isidora tajno vidja sa Konstantininim deckom. Sve to sto se prosirilo i pricalo po skoli je bila kap koja je prelila casu, i Isidora, Konstantina i Miley su se posvadjale. Nedelju dana nisu pricale, a onda je Filip nagovorio Isidoru da poprica sa njima i resi taj nesporazum, jer je verovao da je sve to izmislila Mileyna bivsa drugarica Selena.
- U redu, popricacu sa njima, kad vec toliko navaljujes... Ako uopste budu htele da me slusaju - rekla je tuzno.
- Saslusace te, ne brini. Pa celog zivota se druzite, nemojte dozvoliti da vas tamo neka fuksa posvadja. Hajde idi i srecno, drzim ti palceve da se pomirite.
- Hvala ti ljubavi. Sta bih ja bez tebe - rekla je i poljubila ga, a onda otisla.
Pozvala je telefonom Konstantinu i pitala je da li bi mogle da se nadju negde i da popricaju.
- U redu. Pozvacu i Miley, pa da se nadjemo sve tri.
- Dogovoreno. Vidimo se za desetak minuta.
Nasle su se sve tri u njihovom omiljenom kaficu i narucile kafu.
- Zelim da vam kazem da nista od toga sto se prica po skoli nije istina. Kunem vam se - rekla je Isidora kroz suze.
- A zasto bi se pricalo onda ako nije istina? - pitala je Konstantina sumnjicavo.
- Secate li se sta smo rekle kada se pojavio onaj prvi trac o nama? Secate li se? - pitala je Isidora.
- Ja se secam - rekla je Miley.
- Pa zasto onda verujete u sve to? Dajte, pa mi smo najbolje drugarice vec godinama. Zar da dozvolimo da nam neki glupi tracevi uniste prijateljstvo. Jer to su samo tracevi i nista drugo. Sigurna sam da je sve to ona Selena izmislila. Otkad se pojavila stalno izmislja neke traceve, kako bi nas posvadjala - rekla je na kraju Isidora.
- Isi ima pravo. Sada sve vise verujem da je sve to Selena izmislila i prosirila po skoli. Nema nijednu prijateljicu, sve su je napustile, pa joj je krivo sto se mi lepo slazemo.
- Ima logike u tome - rekla je Konstantina zamisljeno.
- Pa naravno da ima. Sa sve je ona kriva. Ali mi cemo joj se osvetiti - rekla je Miley odlucno. - Platice za sve sto nam je uradila.
- Tako je - slozila se Isidora. - Pokajace se sto se pokacila sa nama.
- Bice zabavno gledati je porazenu, ha-ha-ha - rekla je Konstantina, zadovoljno se smejuci.
- Jedva cekam da nas plan osvete sprovedemo u delo - rekla je Miley zadovoljno.
- I ja isto - rekla je Isidora.

Nazad na vrh Ići dole
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Isidora's story   Sub Maj 24, 2014 11:49 pm

Sledećeg dana su se tri drugarice našle u njihovom omiljenom kafiću kako bi dogovorile plan osvete. U kafić su pozvale i Seleninu dobru drugaricu Mirandu, kako bi im pomogla u tome.
Miranda je bila plašljiva devojka i bilo je pravo čudo što je uopšte pristala da se nađe sa njima, jer je bilo očigledno da se prilično plaši Selene. Ona radi sve što joj Selena kaže i takoreći joj je potrčko. A što je najgore ona ne sme da se ogluši o njena naređenja, jer ne želi ni da pomisli šta bi joj se u tom slučaju desilo. Htela je da se nađu na nekom diskretnom mestu, kako ne bi postojala mogućnost da je neko vidi sa njima i prenese Seleni.
Ušla je u kafić i pogledom počela da ih traži. Jedna od njih joj je mahnula i ona im je prišla i pozdravila se sa njima. Čim je video da je ušla, konobar joj je prišao i ona je naručila kafu. Stalno se nešto osvrtala oko sebe, kao da se plaši da je neko prati i Isidori, Majli i Koks to je bilo veoma čudno.
- Šta je bilo, zašto se stalno okrećeš? - upita je Isidora začuđeno.
- Da tebe Selena stalno kontroliše i visi ti nad glavom ne bi me to pitala - odgovori pomalo uvređeno.
- Ups, izvini - reče Isidora. - Nisam znala da je takva prema tebi.
- Pa to je Selena, šta si drugo očekivala? Ona dobije sve što poželi i ne interesuju je potrebe drugih ljudi, bitne su joj samo njene potrebe. Mene tretira kao neku sluškinju koja izvršava sva njena naređenja bez pogovora. Moram da trpim i ćutim - završi Miranda.
- Žao nam je - rekoše sve tri.
- Zato želimo da ti pomognemo da joj se osvetiš - reče Koks.
- Zašto bi ste mi vi pomogle? - sumnjičavo upita Miranda. - Kakvu vi korist imate od toga?
- Zato što je i nama dužna - progovori Majli. - Imamo neke nerasčišćene račune s njom.
- O čemu se radi? - upita Miranda, prelećući pogledom preko sve tri.
- Pokušala je da nas posvađa i sad hoćemo da joj uzvratimo istom merom - reče Koks. - Mora da shvati da s nama ne sme da se kači, jer će zažaliti duplo.
- Pa to je u njenom opisu ličnosti. Da ide okolo i svađa ljude, kad ionako nema prijatelje. Niko neće da se druži s njom - mirno konstantova Miranda. - Nemojte da se čudite, to nije ništa novo od nje, navikla sam ja već na to.
- Pa zašto je i dalje trpiš? - upita Majli.
- Plašim je se - umalo ne zaplaka Miranda. - Stalno mi preti da će me prebiti ako je ne sledim. A rado bih joj svašta rekla u lice i otišla. Ali nemam hrabrosti - reče tužno.
- A da li bi se usudila da joj se suprotstaviš ako bi smo ti mi pomogle u tome? - upita Koks.
- Kako bi ste vi mogle da mi pomognete?
- Samo slušaj naša uputstva i videćeš da će se sve srediti. Je l' si s nama? - upita je Koks.
Premišljala se nekoliko trenutaka kao da nije znala šta hoće, ali je najzad odlučila.
- Pristajem. Šta imate na umu? - upita samouvereno.
- Hoćemo da je nerviraš, da je dovedeš do ludila. A ako ti zapreti, reci da ćeš je prijaviti policiji. Ponekad kao slučajno prospi kafu ili nešto slično na njenu najlepšu haljinu. A kad te pita ko je to uradio, ti se pravi kao da ne znaš o čemu priča. Iseci joj makazama njene najlepše pantalone. Kad ti nešto naredi reci da ti nisi njena sluškinja i iskuliraj. Reci joj slobodno u lice šta sve misliš o njoj i deluj samouvereno, nemoj da se plašiš. Vređaj je ako treba, ali nemoj da dozvoliš da te gazi. Reci joj da više nećeš dozvoljavati da se tako ponaša prema tebi. Zauzmi se za sebe, ako sama sebe ne ceniš, neće te ni drugi ceniti - završi priču Isidora.
- U pravu si, nema šta, sve si lepo rekla - složi se Miranda.
- I kad te pozove nemoj da se javljaš. Kad ti pošalje poruku, nemoj da odgovaraš. Da vidi kako je to kad je u tvojoj koži - reče Koks.
- I izveštavaj nas o svemu, važi? - reče Majli.
- Naravno. Dajte mi vaše brojeve telefona.
Razmeniše brojeve telefona i ona zadovoljno izađe iz kafića. Bila je potpuno druga osoba od one koja je pre nekih pola sata ušla u kafić.
Isidora, Majli i Koks pobedonosno pljesnuše rukama.
E ljudi, imam jedno iznenađenje za vas - reče Majli smejući se.
Koks i Isidora se zgledaše zbunjeno, pitajući se o kakvom iznenađenju je reč.
- Moj najbolji drug Vlada izlazi sa Selenom od skoro. Izgleda da se baš zagrejala za njega, a njemu nije ni malo stalo do nje, vrti je oko malog prsta, poigrava se s njom. Za njega je sve to samo igra, jer zna da može da ima koju poželi. Zato sam ga ja zamolila da mi učini malu uslugicu.Rekla sam mu da je iskoristi i odbaci kao krpu, a on je to sa zadovoljstvom prihvatio. Rekao je da će učiniti da odlepi za njim, a onda će je ostaviti.
* * *
Nekoliko dana posle toga, Koks i Majli su otišle kod Isidore kako bi joj saopštile novosti.
- Pričajte, šta je bilo? - bila je nestrpljiva Isidora.
- Zvao me Vlada. Kaže da je spavao sa njom i da je njihov seks snimao kamerom i to postavio na internet. Miranda kaže da je totalno van sebe od besa. Na jednoj žurci ga je videla sa drugom i napravila mu je scenu kakva se ne pamti, a on ju je samo hladnokrvno ignorisao. To ju je još više razbesnelo, ali njega apsolutno nije briga. Miranda kaže da plače i danju i noću i da joj nije ni do čega.
- Fantastično. Nismo mogle ni da zamislimo bolji obrt situacije.
- Tako je. Kako ona prema nama, tako i mi prema njoj - reče Koks.
- A kako ide stvar sa Mirandom? - upita Isidora.
- Baš onako kako smo je savetovale. Sve je ispalo savršeno. Uspela je da se izvuče iz njene mreže i sad je se više ne plaši. Ona sad izgleda kao ranjena zver.
- Odlično, to je baš divna vest - obradova se Isidora.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Isidora's story   

Nazad na vrh Ići dole

Isidora's story
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: Miličine priče-
Skoči na: