PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Delite | 

Američke serije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

Ženski Broj poruka : 118345
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 26

PočaljiNaslov: Američke serije   Sre Sep 25, 2013 7:42 pm

Koje americke serije ste gledali i kakve vam se najvise svidjaju? Koje su vam omiljene? Sta generalno  mislite o njima? Mozete postavljati videe i citate koje volite.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio La Oreja de Van Gogh. dana Pet Jan 16, 2015 11:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Domino Dama
Locked Out Of Heaven
Locked Out Of Heaven

Ženski Broj poruka : 25981
Datum upisa : 27.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Sre Sep 25, 2013 9:23 pm

Uhh dosta serija sam gledala, dosta i sada gledam Very Happy Odlicne su mi Very Happy Volim komedije, ali u poslednje vreme uglavnom gledam neke sa natprirodnim bicima i akcije Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com/forum
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Sre Sep 25, 2013 9:27 pm

Ja najvise volim da gledam krimi serije, ali i tinejdzerske, romanticne, ljubavne...
Evo spiska nekih: Zlocinacki umovi, Do usijanja, Mesto zlocina: Njujork, Istrazitelji iz Majamija, Kasl, Tracara, Okrug Oranz, Prijatelji, Dva i po muskarca, Streberi, Dzoi, Avanture Sirli Holms..ako se setim jos nekih, napisacu...
a inace su mi omiljene Okrug Oranz, i sve krimi koje sam nabrojala Smile
Uglavnom su mi one super, volim ih Smile

Nazad na vrh Ići dole
Domino Dama
Locked Out Of Heaven
Locked Out Of Heaven

Ženski Broj poruka : 25981
Datum upisa : 27.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Čet Sep 26, 2013 8:50 am

Pa da nabrojim onda i ja sta sam sve gledala Very Happy
Da pocnem xD CSI (Miami, LAs Vegas, NY), Criminal Minds, Bones, Catle, Shark, Alias, OTH, TVD, Merlin, Glee, Hart of Dixie, Teen Wolf, Arrow, Nikita, Beauty and the Beast, Gossip Girl, Ringer, Frineds, The big bang theory, Two and a half man, The O.C., Elementary, Pretty Little Liars, Covert Affairs itditditd Very Happy Ovde ima svih zanrova i za sve se nadje nesto Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com/forum
Black
Admin
Admin

Ženski Broj poruka : 19276
Datum upisa : 05.04.2011
Godina : 21

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Sep 19, 2014 2:16 am

Gledala sam ih mnogo,ali su mi ubedljivo najbolje Čari ♥

Nazad na vrh Ići dole
*Starchild*
Just The Way You Are
Just The Way You Are

Ženski Broj poruka : 88
Datum upisa : 12.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Nov 28, 2014 11:12 pm

Juuu zilion sam ih pogledala i pored španskih, one su mi omiljene Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight

Ženski Broj poruka : 76594
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 22

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Sub Nov 29, 2014 5:45 pm

TVD, true blood i Goossip girl su mi medju omiljenima Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Black
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Sre Nov 02, 2016 12:53 am

Charmed,Breaking Bad i Castle su mi omiljene,a volim i Bones nekad da pogledam.Ima jos serija koje volim,samo ne mogu sad da se setim.

Nazad na vrh Ići dole
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Maj 05, 2017 6:27 pm

Moram da iskažem svoje mišljenje o američkim serijama, svidelo se to onima koji ih gledaju ili ne...

Kao prvo - skoro sve serije su im nerealne, izmišljene, dešavaju se stvari koje inače u stvarnom životu ne postoje. Preteruju sa sci-fi, npr u seriji Arrow su vratili iz mrtvih ženu koja je bila mrtva 6 meseci o.O
Drugo - svaka druga serija im je sci-fi i skoro svaka serija im se zasniva na kompjuterskoj tehnologiji. Uvek u svakoj seriji oni spašavaju nekoga (oni sebe prikazuju kao superheroje, što nisu).
Treće - ne znaju više šta da smisle pa rimejkuju španske serije. Serija Timeless je plagijat El ministerio del tiempo. Producenti su tužili NBC, ali čak ni to im nije bilo dovoljno, pa su je obnovili za drugu sezonu. Suđenje i dalje traje i iskreno se nadam da će pravda biti zadovoljena i da će je ukinuti.
Četvrto - komedije su im užas. Kao da nisu ljudska bića, kao da su bića sa druge planete. I još smeh u pozadini, oni se smeju na svaku izgovorenu reč, čak i kad neko padne. Toliko se trude da budu smešni, da to ispadne izveštačeno i neprirodno.
Iz svih ovih razloga američke serije ne gledam iz principa. Jedino neke koje imaju po jednu sezonu (do 10 epizoda) gde mi glume omiljeni glumci, i naravno Teen Wolf čiji sam fan.

Moram da napišem svoje viđenje stvari o španskim serijama, jer ako budem napisala u [You must be registered and logged in to see this link.] niko neće ni da uđe da pročita šta sam napisala, a kamoli da iskaže svoje mišljenje.

Kao prvo - njihove serije su skroz realne i opisuju dešavanja koja se dešavaju u stvarnom svetu, retko koja serija je zaista fikcija.
Oni se dotiču tema o kojima se ćuti i o kojima se niko ne usuđuje da govori. Kao što su korupcija u politici, policiji, i drugi vidovi korupcije, narkomanija, prostitucija, terorizam, krađa beba (koja je bila aktuelna za vreme Frankovog režima), nelegalne transplantacije organa (o čemu je bilo reč u seriji Pulsaciones), pljačke i sl.
Mnoge serije su zasnovane na istinitim događajima - El padre de Cain - dve epizode - radi se o policajcu koji je dobio premeštaj u stanicu Inćaurondo u San Sebastijanu kako bi istraživao atentate ETA-e (teroristička organizacija koja je delovala do dve hiljade i neke godine). Hermanos - u ovoj seriji je postojala jedna grupa (nešto slično masoneriji, a možda je i to) koja je kontrolisala sva dešavanja u zemlji, pa čak i političku scenu. Jedan od braće se pridružio toj grupi i onda se upetljao u mnoge prljave radnje - bio je vlasnik fabrike u kojoj su nabavljali stari materijal po ceni novog i onda su se dešavale nesreće na poslu - kad je poginula ćerka njihove najbolje drugarice on je rešio da otkuca sve ljude iz te grupe, čak iako je znao da će i sam da plati za svoja dela - dakle, nije bio srećan kraj). I tako dalje.
Serija El Principe je fikcija, ali sve što se dešavalo u njoj se dešava i u stvarnosti. Pitanje je godina, a možda i meseci kad će Džihadisti da napadnu Andaluziju s ciljem da je povrate. A iz svega toga će da stradaju nedužni ljudi.
U španskim serijama stvari prikazuju na pravi način, onakve kakve jesu. Ne pokušavaju da zamaskiraju kako bi oni ispali sveci ili heroji. Na jednoj strani su počinioci,a na drugoj borci za pravdu.
Istorijske serije su im zasnovane na istinitim događajima, i mnoge nemaju srećan kraj.
Komedije su im realne, onako kako stvarno izgleda jedan život. Isto kao naše serije Bolji život, Srećni ljudi, Porodično blago...

Zbog toga volim njihove serije, ne samo što su realne, već i kvalitetnije, i glumci su bolji, sviđa mi se njihova gluma, toliko se užive u ulogu, da ja ni u jednom trenutku u njima ne mogu da prepoznam glumce, već likove koje glume.

I zato španske serije nisu za svakoga.

Nazad na vrh Ići dole
Viljoslav
Moderator
Moderator

Ženski Broj poruka : 30195
Datum upisa : 19.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Maj 05, 2017 6:57 pm

Milice,slazem se sa tobom potpuno,od reci do reci.

Nazad na vrh Ići dole
Black
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Maj 05, 2017 7:02 pm

Maluma bejbe. ::
Oni se dotiču tema o kojima se ćuti i o kojima se niko ne usuđuje da govori. Kao što su korupcija u politici, policiji, i drugi vidovi korupcije, narkomanija, prostitucija, terorizam
Ne bih se slozila uopste, ako stvarno tako mislis, onda nisi gledala americke serije. Postoji ogroman broj americkih serija (pa i filmova izmedju ostalog) koji se bave ovim temama, npr. Sopranovi - jedna od najpoznatijih i najboljih serija ikada se bavi svim ovim temama,onda Castle,House of Cards,Scandal,The Wire,Homeland,24 i mnoge druge...

Elliot Alderson ::
Charmed,Breaking Bad i Castle su mi omiljene,a volim i Bones nekad da pogledam.Ima jos serija koje volim,samo ne mogu sad da se setim.
Dodajem i Sopranove.Breaking Bad i Sopranovi su verovatno dve najbolje serije koje su ikad napravljene,ne samo po mom misljenju,vec i po misljenju velikog broja ljudi.Mr. Robot je takodje odlicna serija,koja zasluzuje vise paznje.

Nazad na vrh Ići dole
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Maj 05, 2017 7:33 pm

Gledala sam mnoge američke serije - Castle je čista fikcija, kao i ostale serije tog tipa. Kad biste pogledali nekoliko serija koje sam navela videli biste koliko se zapravo španske serije razlikuju od američkih, kao i da su dosta realnije (izuzev nekih) i kvalitetnije. Nemaju toliki budžet kao američke (jer naravno Amerikanci su vladari sveta), ali mišljenje je mnogih da su kvalitetnije. A i ljudi su drugačiji, naši ljudi su se dosta amerikanizovali i to je loše, poprimili su njihov način života, ponašaju se kao oni...
Ali dobro, vaša stvar koje serije ćete da gledate, meni je svejedno, ja nikad nijednu američku seriju neću da svrstam u najbolje i najomiljenije.
Internat niste gledali - serija je fikcija, ali u njoj su prikazali da su mnogi ljudi radili za projekat Blizanci, čak i policija. Nikome nije moglo da se veruje, mogli su da veruju samo sebi samima. Grupa učenika je istraživala zločine koji su se dešavali u sirotištu u prošlom veku, a i kasnije u internatu. Svi likovi su se toliko napatili zbog svih zločina koji su se dešavali, svako ko je na bilo koji način pokušao da otkrije šta se dešavalo, bio bi mrtav. Nisu dozvoljavali da se baci ni senka sumnje na njih, nisu se libili čak ni člana porodice da ubiju. Ovo je serija na koju sam najviše plakala. Serija je toliko dobro urađena, svaka scena, svaka izgovorena rečenica, svaki lik je osmišljen maestralno. Mnoge scene vraćam po hiljadu puta... ljubavne priče su toliko jake - Huliju i Ivana nije moglo ništa da rastavi - čak ni to što ju je on od sebe odbacivao jer je imao Alchajmerovu bolest. Nije se on plašio da će zaboraviti svoje ime, svoje bližnje, ono što ga je plašilo i zbog čega ju je odgurivao od sebe je što će jednog dana zaboraviti njeno ime. On ju je vređao, u lice govorio da je ne voli, ali ona nije posustala, borila se za njihovu ljubav, i to je po meni jedna od najjačih ljubavi na televiziji.
Mnogima koji su je gledali (čak i oni koji nikad pre nje nisu gledali španske serije) je ovo najbolja serija koja je ikad snimljena.
Kad budeš odgledala ovu seriju (ako je ikad budeš odgledala), i iako ti i dalje američke serije budu bolje od španskih, ja sama ću da ti odam priznanje! Smile

Nazad na vrh Ići dole
Black
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   Pet Maj 05, 2017 8:04 pm

Maluma bejbe. ::
Gledala sam mnoge američke serije - Castle je čista fikcija, kao i ostale serije tog tipa. Kad biste pogledali nekoliko serija koje sam navela videli biste koliko se zapravo španske serije razlikuju od američkih, kao i da su dosta realnije (izuzev nekih) i kvalitetnije. Nemaju toliki budžet kao američke (jer naravno Amerikanci su vladari sveta), ali mišljenje je mnogih da su kvalitetnije. A i ljudi su drugačiji, naši ljudi su se dosta amerikanizovali i to je loše, poprimili su njihov način života, ponašaju se kao oni...
Ali dobro, vaša stvar koje serije ćete da gledate, meni je svejedno, ja nikad nijednu američku seriju neću da svrstam u najbolje i najomiljenije.
Internat niste gledali - serija je fikcija, ali u njoj su prikazali da su mnogi ljudi radili za projekat Blizanci, čak i policija. Nikome nije moglo da se veruje, mogli su da veruju samo sebi samima. Grupa učenika je istraživala zločine koji su se dešavali u sirotištu u prošlom veku, a i kasnije u internatu. Svi likovi su se toliko napatili zbog svih zločina koji su se dešavali, svako ko je na bilo koji način pokušao da otkrije šta se dešavalo, bio bi mrtav. Nisu dozvoljavali da se baci ni senka sumnje na njih, nisu se libili čak ni člana porodice da ubiju. Ovo je serija na koju sam najviše plakala. Serija je toliko dobro urađena, svaka scena, svaka izgovorena rečenica, svaki lik je osmišljen maestralno. Mnoge scene vraćam po hiljadu puta... ljubavne priče su toliko jake - Huliju i Ivana nije moglo ništa da rastavi - čak ni to što ju je on od sebe odbacivao jer je imao Alchajmerovu bolest. Nije se on plašio da će zaboraviti svoje ime, svoje bližnje, ono što ga je plašilo i zbog čega ju je odgurivao od sebe je što će jednog dana zaboraviti njeno ime. On ju je vređao, u lice govorio da je ne voli, ali ona nije posustala, borila se za njihovu ljubav, i to je po meni jedna od najjačih ljubavi na televiziji.
Mnogima koji su je gledali (čak i oni koji nikad pre nje nisu gledali španske serije) je ovo najbolja serija koja je ikad snimljena.
Kad budeš odgledala ovu seriju (ako je ikad budeš odgledala), i iako ti i dalje američke serije budu bolje od španskih, ja sama ću da ti odam priznanje! Smile

Castle nije cista fikcija,da si gledala celu seriju,znala bi Very Happy
To koja serija je najbolja je stvar ukusa, ali serije koje sam navela-Breaking Bad i Sopranovi su fenomeni u svetu televizije.Breaking Bad ima ocenu 9,5 od 10 i od strane skoro milion ljudi koji su glasali,tako da to nije samo moje misljenje.Ja npr. obozavam Cari,ali Cari kao serija po kvalitetu nikad nece biti ni blizu Breaking Bad-u.Uopste nije poenta u tome da li je serija americka ili spanska,poenta je u tome sto ti tvrdis da su sve spanske serije bolje od svih americkih serija,a nisi gledala ni sve spanske ni sve americke da bi mogla da poktrepis tu tvrdnju.U krajnjem slucaju,sigurna sam da serija Internat jeste dobra,ali kao neko ko je gledao ogroman broj razlicitih serija i filmova (ne samo americkih, vec i japanskih, britanskih, italijanskih, francuskih, nemackih, iranskih, ruskih itd.) mogu da kazem da znam sta su dobre serije i filmovi i mogu da kazem da su americke serije odlicne.Naravno da ima i nekih glupih,ali ti komentarises neke manje bitne serije,koje nisu toliko dobre,a od onih najboljih nisi gledala nijednu.Znaci da poredis najbolje spanske serije sa losijim americkim,a to nije bas validno poredjenje.
Da si gledala najbolje americke serije, imala bi drugacije misljenje. To da li ce se nekome svideti serija zavisi i od tematike, atmosfere u seriji, izbora glumaca, ali cak i oni koji ne vole odredjene americke serije, objektivno priznaju da su kvalitetno odradjene.
U svakom slucaju, necu da se svadjam ili bilo sta slicno. Ja sam samo napisala da nije tacno da se samo spanske serije bave tim temama, ne razumem zasto sve mora da se pretvara u takmicenje sta je bolje. Svako ima pravo da gleda sta hoce.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Američke serije   

Nazad na vrh Ići dole

Američke serije
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: TV-
Skoči na: