PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Delite | 

Tamara's story

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ave Maria
Pretty boy, dirty boy
Pretty boy, dirty boy

Ženski Broj poruka : 118345
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 26

PočaljiNaslov: Tamara's story   Čet Nov 07, 2013 11:29 pm

Tamara je bila u visemesecnoj vezi sa Majkom. Bilo joj je lepo sa njim, super su se slagali, i volela ga je, naravno da ga je volela, ali osecala je kao da to nije bilo to. Zelela je da okusi nesto novo, nesto uzbudljivije, jer je u njihovoj vezi sve bilo nekako monotono, nista se nije menjalo, a ona je zudela za promenama. Zelala je i da raskine sa njim i da ostane sa njim u vezi. Svidjao joj se jedan decko po imenu Ostin, i to jako puno, ali nije zelela da to sebi prizna jer je osecala da bi tako izneverila Majka. Istovremeno je volela i njega i Ostina, i do tada nije znala da neko moze istovremeno da voli dve osobe. Do tada joj je to bilo potpuno strano. Zelala je da bude i sa Majkom, ali i sa Ostinom. Prema obojici je imala jaka osecanja, ali je ipak morala da odluci sa kim ce biti.
Majk je bio lep i zgodan decko. Plave oci, duga smedja kosa, sa par tetovaza na sebi. Imao je pogled koji je Tamari oduzimao dah. S druge strane, Ostin je imao nesto sto Majk nije. Poticao je iz imucne i bogate porodice, imao je para koliko je zeleo. Ziveo je sa roditeljima u ogromnoj kuci, ali je takodje imao i stan samo za sebe. Bio je kao sto devojke vole da kazu, 'bad boy'. Bio je na losem glasu, ali devojkama nije smetalo. Mogao je da ima koju pozeli.
Tamara je zagrejana za njega vec par meseci, ali nikada nije imala hrabrosti da mu pridje. Inace su oni kolege na Filozofskom fakultetu, na smeru Istorija, ali gotovo nikada nije dolazio na predavanja. U Tamarinoj grupi, je bio i jedan decko, koji je bio veoma stidljiv i povucen, i sa ni kim se nije druzio. Uvek se drzao po strani, daleko od ostalih, i gotovo svo vreme na predavanjima je provodio sam. Svi ostali sem Tamare su se distancirali od njega, koja je katkad prozboravala koju rec sa njim. Uprkos njegovoj stidljivosti, on je bio lep decko, sto Tamari nije promaklo. Iako bi ponekad pricala sa njim, jos uvek se nije bila sprijateljila sa njim, i to ju je pomalo mucilo. Cinilo joj se kao da on jedino i samo na nju obraca paznju, i da sa interesovanjem i osmehom prati svaki njen korak. Odlucila je da ga pozove kod nje kuci, kako bi ga bolje upoznala, sto je on i prihvatio. Iako se cinilo da je ravnodusno prihvatio njen poziv, on je u sebi skakao od srece, jer mu se ona svidja od kad ju je prvi put video na fakultetu. Bio je veoma uzbudjen zbog toga sto ga je ona pozvala kod sebe, da su mu ruke drhtale i znojile se, ali se trudio svim snagama da to sakrije, jer nije zeleo da ona odmah sazna da on oseca nesto vise od prijateljstva prema njoj, jer se boji da ce ona poceti da ga izbegava zbog toga. Decko se inace zvao Dzek.
Tamara naravno nista nije primecivala i mislila je da on, kao i ona, zeli da bude prijatelj sa njom. Cinilo joj se da je on dobar momak i nije idela nista lose u tome da se sprijatelji s njim, i nije joj bilo jasno zbog cega su ga ostale kolege sa fakulteta izgegavale. Ona je njemu u pauzama izmedju predavanja pricala o svojoj porodici i njenom decku, i rekla mu je da bi volela da se oni dvojica upoznaju. Njega je veoma pogodilo kada je cuo da ona ima decka, ali uprkos tome nije zeleo da se preda tako lako. Zeleo je da veruje da je ta veza beznacajna i da moze lako da se rasturi.
Tamara je, s druge strane, uprkos cvrstoj vezi sa Majkom, i dalje mastala o Ostinu. Nije mogla da ga izbaci iz glave. Stalno je razmisljala o njemu, cak i dok se mazila sa Majkom na kaucu u njenoj sobi. Majk je primetio tu njenu promenu, i pitao ju je sta se to desava sa njom.
- Nista, sta bi se desavalo? - pitala je pomalo nervozno.
- Izgledas mi nekako odsutno i rasejano.
- Ma samo sam umorna od ucenja, to je sve.
- Sigurno?
- Sigurno, nemas razloga za brigu.
- Nadam se da je tako - zakljucio je.
Nakon jednog od retkih Ostinovih dolazaka na predavanjima, Tamara je odlucila da iskoristi priliku i da pokusa da sazna nesto vise o njemu.
- Cao, ja sam Tamara - rekla je pruzivsi mu ruku.
- Cao. Ostin - rekao je pomalo nezainteresovano, prihvativsi pruzenu ruku.
Tamara je razmisljala o tome sta da kaze a da ne ispadne napadna. Malo ju je pogodilo to sto on ne pokazuje nikakvo interesovanje za nju. Odlucila je da se nece predati tako lako, buduci da nema sta da izgubi. Jer i ako propadne stvar sa njim, opet ce imati svog Majka.
- Spremas li se za ispite? - pitala ga je.
- Otkad se ti interesujes za moje ispite?
- De de polako, sta se odmah ljutis, samo pitam. Jel' to nesto lose?
- Nije, izvini, pregrubo sam reagovao. Nisam zeleo da te uvredim, samo sam malo nervozan.
- Ma ne mari, svi smo nervozni pred ispite.
- Ma nije zbog toga... devojka me je ostavila.
- Zao mi je - rekla je Tamara sazaljivo, a u stvari je htela da vristi od srece.
- Ma nema potrebe da ti bude zao. Meni nije zao, nisam je previse voleo. Bio sam s njom iz ciste dosade, reda radi, inace mi nije bilo stalo do nje.
- Pa zasto si onda nervozan? - pitala je Tamara ljutito.
- Zato sto ne volim kad me ostavljaju. Ja sam taj koji ostavlja, ja. Ja sam trebao nju da ostavim, a ne ona mene. Ne volim poraze.
Tamara nije znala sta da kaze na sve sto je cula, pa je samo cutala. Pitala se kakav je to decko kome nije stalo do svoje devojke, kome nije zao sto ga je ostavila i koji smatra da je samo on odredjen da ostavlja. Okrenula je glavu da ga pita nesto, ali se iznenadila kad je videla da je otisao. Odjednom je osetila ljutnju i odbojnost prema njemu, i nije zelela nista da pokusava sa njim, jer bi se verovatno i prema njoj ponasao isto. Do nje je dosao Dzek, njen drug, koji je primetio da se s njom nesto cudno desava. Nije zeleo da je pita nista o tome, vec je pitao da li bi htela da odu na kafu posle predavanja. Ona je bez dvoumljenja pristala.
Prema Dzeku je pocela da oseca nesto sto ni sama nije znala sta je. Mozda je to bila ljubav, ko zna... Pocela je da ga gleda drugacijim ocima, i razmisljala je o tome kako bi bilo da je u vezi sa njim a ne sa Majkom. S druge strane, to sto je osecala prema Ostinu mozda i nije bila ljubav, mozda se samo zavaravala da ga voli, s obzirom da je bio prezgodan. Mozda je to bila iluzija, jer nikada ranije nije srela nekog poput njega. Osetila je olaksanje sto je konacno shvatila da joj se ne svidja, jer kad je malo bolje razmislila, nije bila ni previse uzbudjena kada ga je danas videla.
Otisla je sa Dzekom na kafu sa velikim osmehom na licu. Dzeka je interesovalo sta je bio uzrok tome.
- Nesto si vesela danas. Sta ti se desilo, ako sme da se zna? - pitao je Dzek smeseci se.
- Ma nista posebno, jednostavno sam zadovoljna - ostala je zagonetna Tamara.
Kasnije su otisli da prosetaju pored reke, i seli su na jednu klupicu koja je bila smestena ispod jednog starog drveta. Tamara se bojala svojih osecanja prema Dzeku, jer nije ni sanjala da moze da joj se svidi neko poput njega. Neko vreme su samo cutali i uzivali u tisini, a onda je ona resila da prekine tisinu.
- Slusaj Dzek... htela bih nesto da ti priznam, ali ne znam odakle da pocnem - rekla je i pogledala ga pravo u oci.
- Reci.
- Mislim da mi se svidjas - izgovorila je nakon nekoliko trenutaka.
Gledali su se nekoliko sekundi, a onda je Dzek prevalio preko usana ono sto je vec dugo drzao u sebi. Njenu ruku je stavio u svoju, a onda napokon rekao.
- I ti se meni svidas, i to od prvog dana kad sam te sreo. Od tada ne mogu da prestanem da mislim na tebe.
Ona mu je uputila veoma dug pogled, ne govoreci nista, a onda je taj pogled pun nade i ljubavi uputila u daljinu, pritom se smeseci iz prikrajka, jer joj je bilo drago sto joj je Dzek uzvratio ljubav. Potom ju je Dzek potpuno neocekivano poljubio. Zaklecala su joj kolena od uzbudjenja i ona vise nije osecala tlo pod nogama. Rukama je obuhvatio njeno nezno lice, i ona nije vise razmisljala ni o cemu drugom. Pogledao ju je onim divnim plavim ocima i ona je znala da nema nazad. Morace da raskine sa Majkom, jer zeli da bude samo sa Dzekom.
Zagrlili su se i uzivali su u tom savrsenom trenutku, koji je pripadao samo njima i koji niko nije mogao da im oduzme. Uz njega se osecala sigurnije, smelije i zadovoljnije. Nista joj u tom trenutku nije bilo vazno, cak ni to da je zvanicno i dalje bila u vezi sa Majkom. Bilo joj je zao sto ce morati da ga povredi, ali nije imala izbora. Njeno srce je sada ukrao Dzek, pre svega svojom dobrotom i iskrenoscu, a onda i lepotom.
- O cemu razmisljas? - upitao je Dzek.
- Raskinucu s njim - rekla je. - Zelim da budem samo s tobom - rekla je i poljubila ga.
Dzekovo lice se u trenutku ozarilo i zeleo je da ovaj trenutak sa njom traje zauvek.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com

Tamara's story
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: Miličine priče-
Skoči na: